Gladyatör Sandaletler – Yeni Modelleri

  • 31 Mayıs 2017
  • 132 kez görüntülendi.

Klasik sandalet boyutlarındaki modellerinin yanı sıra çizme uzunluğunda çeşitleri de olan gladyatör sandaletlerin hakkını verebilmek için fiziki yapınızla ve yaptığınız kombinle uyumlu olmalarına dikkat etmek gerekiyor. Bu tip sandaletler bilekten bağlı ayakkabı kategorisine giriyor, ayrıca bir tane de değil birçok bant söz konusu; bu yüzden bacak boyunu kısa göstermeleri kaçınılmaz. Bacaklarınız kısaysa ve bir çift gladyatör sandalet edinmekte kararlıysanız hiç değilse kısa olanlarını tercih etmelisiniz; boyu dize kadar gelen modeller sizi çok kısa gösterir.

Boyu bilekte biten gladyatör sandaletleri yakıştırmak daha kolay. Kilo fazlanız varsa ve kısa ve/veya kalın bacaklıysanız açık kahve, krem rengi veya ten rengi sandaletler sizin için koyu kahverengiler ve siyahlardan daha iyidir; çünkü ten rengine yakın oldukları için bacakları daha az bölerler. Topuklu sandalet modelleri ve ince bantlılar da boyunuzun ve bacaklarınızın kısa görünmesi riskini azaltır. Bacaklarınız uzun ve inceyse topuklu gladyatör sandalet modellerini rahatlıkla giyebilirsiniz; özellikle kısa eteklerin ve şortların altına. Bu tarz sandaletlerin birçok alternatifi var; püsküllü sandalet modelleri, etnik desenli bantlarla veya çiçek motifleriyle süslenmiş olanlar, zımba detaylılar, dore veya lame rengi sandaletler ve yılan derisi desenli olanlar gibi.

Rahat, dökümlü bir bluz ve kot şortla yaptığınız bir kombini bir çift uzun gladyatör sandaletle tamamlayabilirsiniz; uzunca boylu ve ince yapılıysanız güzel durur. Vücut yapınız bu tip sandaletler için uygun değilse seçiminizi en iyi şartları sağlayacak modeller arasından yapın; kısa, ince bantlı, topuklu ve ten rengine yakın renkteki modeller görünümü diğerlerinden daha az bozacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ