Home / Moda / 2018 Dantelli Yazlık Gelinlik Modelleri

2018 Dantelli Yazlık Gelinlik Modelleri

Gelin adayları tarafından 2018 dantelli yazlık gelinlik modelleri neye göre seçiliyor biliyor musun? Peki, dantel ile mi yoksa klasik bir gelinlik ile mi daha modern bir gelin olunuyor? İşte bu soruların cevaplarını bulman için yapman gereken yazımızın devamını okumak!

Dantelli Gelinlik Nedir?

Gelinlikleri dantelli olarak ayırdığımızda karşımıza birkaç çeşit dantelli gelinlik çıkıyor. Bunlardan özellikle en fazla bilineni ve gelinler tarafından tercih edileni Fransız dantelidir. Fransız dantelinin özelliği tüm gelinliklere uygulanabilen şık ve ince bir kumaş yapısına sahiptir. Ekonomik olarak diğer dantellere göre daha maliyetli olması sebebiyle daha çok duvak kısmında tercih edilir. Çok tercih edilmesinden dolayı taklitleri de çok yapılıyor.

Diğer dantelli gelinlik türü ise kordene dantelli gelinliktir. Bu dantel kumaşı gelinliğin bütününde kullanılır ve hassastır. Daha çok yaz düğünlerinde tercih ediliyor.

Yazın Dantelli Gelinlikleri Hangi Gelinler Tercih Etmeli?

Özellikle eski zamanda yaşayan prenseslere özenen gelinler, klasik olmayı sevenler daha çok dantelli gelinlikleri tercih ediyorlar. Gelinler özellikle yazın dantelli gelinlikler seçerken dantelin daha çok hangi kısımda olduğuna özenle dikkat etmeleri gerekiyor.

Dantel Gelinliğin Hangi Kısımlarında Kullanılır?

Dantel gelinliğin en fazla yakasında ve kol kısmında olur. Böyle olmasının en önemli sebebi ise romantikliği ve masumiyeti çağrıştırıyor olmasıdır. Fransız danteli özellikle gelinliğinde bütününde de kullanılabilir.

Yakalarda Dantel

Dantel gelinliğin yakalarında kullanılırsa romantiklik verir. Özellikle masumiyeti öne çıkarmak isteyen gelinler yazın yakalarda dantel kullanmalılar. Dantel öyle bir kumaştır ki yazın gelini ayrıca seksi ve gizemli yapıyor. Gizemli bir görünüm almak isteyen gelinler düşük omuzlu dantelli gelinlik kullanabilir. Daha çok seksi ve romantik bir görünüme bürünmek isteyen gelinler ise V yaka uzun kollu dantelli gelinlik tercih ediyorlar.

Kollarda Dantel

Dantelin yazın seçilen gelinliklerde en fazla olduğu bölge kol kısmıdır. Eski gelinliklere düşkünlüğü olan gelinler danteli en fazla uzun kollu gelinliklerde tercih ediyorlar. Hem eskiye hem de günümüze hitap ettiği için çok fazla tercih ediliyor. Özellikle yazın kısa kollu dantelli gelinliklerde seçilirse üst kısmı ile güzel bir bütünlük sergiler.

About admin

Check Also

2018 Pembe Gelinlik Modelleri

2017 yılı itibariyle içinde yaşadığımız bu yılın özellikle kıyafet tarzlarında çığır açacak değişikliklerin, değişimlerin ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir