Home / Dekorasyon / İkea İle Mutfağınızı Değiştirin

İkea İle Mutfağınızı Değiştirin

İkea’nın özgün tasarımları mutfak modellerinde de kendini gösteriyor. Zarif, modern ve işlevsel parçaları bir araya getiren bu mutfaklar modelleri alışkanlıkları değiştiriyor. İkea mutfak modelleri üç temel unsura sahip:

Mutfak dolapları

ikea mutfak dolabı

Bir mutfakta en çok dikkat çeken ve şıklığının yanı sıra rahat kullanımı da önem taşıyan mutfak dolaplarının seçimi çok önemlidir. İkea mağazalarını dolaşırken göze ilk çarpan bu dolapların dizayn edilirken en az alanı kullanarak maksimum işleve sahip mobilyaların üretilmiş olduğudur. Gerek çatal bıçak çekmecelerinin yapısı ve iç düzeni, gerekse kur bakliyat ve benzeri gıda malzemelerin saklandığı dolaplar çalışan kadınların yorgun bir iş gününün ardından en az eforla mutfakta çalışmasını mümkün kılacak niteliktedir. İşlevsel bir şekilde dizayn edilmiş bu mutfakların her zevke hitap edecek cinsten tasarımlarla buluşmuş olması ise bir başka tercih sebebidir.

Tezgahlar

ikea mutfak tezgahı

İkea çok çeşitli materyallerden üretilmiş tezgah seçenekleri ile en rahat edeceğin materyali dokunarak seçme imkanı sunuyor. Üstelik naturel ve az işlenmiş malzeme tercihleri mutfakların duruşunu daha da özgünleştiriyor.

Mutfak aksesuarları

Her ne kadar mutfaklar; mutfak dolapları ve tezgahtan ibaret mekanlar olarak algılansa da mutfağa asıl kimliğini kazandıran ve yaşanan bir mekan olduğunu ortaya çıkaran aksesuar seçimleridir. Gerek musluk bataryaları, gerek mutfak ve dolap içi düzenleyicileri ve diğer ekipmanlarıyla İkea tasarımı kendisini belli ediyor.

ikea mutfak aksesuarları

Özellikle düzenleyici birimler alanın verimli kullanılması için vazgeçilmez bir göreve sahip. Bu düzenleyiciler sayesinde mutfak duvarlarınız, dolap bölmeleriniz hiç boş kalmayacak. Ancak işin sihirli kısmı bu kadar çok eşyanın bir arada olması sizde bir doluluk hissi oluşturmayacak. Bilakis oluşan estetik yapı karşısında hayran kalacaksınız. Bu kadarı gerçek olabilir mi diyorsanız en yakın İkea mağazasında ziyaretçilerini bekleyen mutfaklara bir göz atmanızda fayda var.

About Dekor

Check Also

Genç Kız Odası İçin 5 Kendin Yap Dekorasyon Fikri – Part 1

Sade, basit bir odaya sahipseniz ve artık bunu değiştirmeniz gerektiğini düşünüyorsanız odanızda harika değişiklikler yapabileceğiniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir