Home / Moda / Zincir Bluz Modelleri ve Yapımı

Zincir Bluz Modelleri ve Yapımı

Zincir bluz modelleri şeffaf olarak bilinen çeşitli kıyafetlerin üstüne giyilen bluzlardandır. İçine giyilecek bir kıyafetle, bu bluzları oldukça havalı bir duruşa getirebilirsiniz. Bu zincir bluz yapımında beyaz, yeşil ve limon sarısı renklerini kullanabilirsiniz. Öte yandan kendi seçeceğiniz renklere göre de, örgü zincir bluz yapımına başlayabilirsiniz. Bu modeli yapmak için 150 gr ipliğe ve 1 numara tığa ihtiyacınız vardır. Bunları tamamladığınızda zincir bluz yapımına geçebilirsiniz.

Zincir Bluz Yapımı:

Zincirden yapacağınız halkaların üstünü sık iğnelerle doldurun. Bunun çevresine zincir çekere, 4 adet daha çevirin. Beden genişliğine göre bunları birbirine eklemeye devam edin. Bluzun ön bölgesine yırtmaç yapın. Daha sonra bluza bir yaka açıklığı verin. Bu şekilde ön ve arkaya göre yaka açıklığını oluşturun. Kol ağzına da halkalı motifleri ekleyin. Yerleştirdiğiniz motiflerin üzerine beyaz renk ile zincir yaparak kolları tamamlamaya başlayın. Yaka ve etek ucuna 1 sıra beyaz renk ile zincir üstü ibikler yaparak bluzu bitirin. Bu modelin ölçüsünü kendi vücudunuza göre belirleyebilirsiniz. Bu şekilde genişliğe ekleyerek modele devam edebilirsiniz. Böylelikle her bedene göre çok şık bir bluz seçeneği elde etmiş olacaksınız. Bu bluzu gerek sonbaharda, gerekse ılık ilkbahar aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca kot pantolonlar ile birlikte çok şık bir uyum yakalayan model olmaktadır. Sizlerde bu şekilde bu örgü bluz yapımını bitirebilirsiniz.

About admin

Check Also

2018 Pembe Gelinlik Modelleri

2017 yılı itibariyle içinde yaşadığımız bu yılın özellikle kıyafet tarzlarında çığır açacak değişikliklerin, değişimlerin ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir