Home / Moda / Çizgili Örgü Kazak Modelleri ve Yapımı

Çizgili Örgü Kazak Modelleri ve Yapımı

Örgü modelleri arasında vazgeçilmez olan, düz çizgili kazak modelleri her daim kullanabileceğiniz bir kıyafet çeşididir. Gerek sonbaharda gerekse, ilkbaharda kullanabileceğiniz hafif bir model arıyorsanız, sizlere bu modeli önerebiliriz. Ayrıca çizgili kazak modelleri oldukça basit şekilde tamamlanacak bir model olacaktır. Bu haliyle örgüye yeni başlayanlar tarafından da, basit bir biçimde yapılabilir.

Düz Çizgili Kazak Modelleri Yapımı:

Çizgili kazak modelinin yapımına ön ve arka bölgeye 96 ilmek atmakla başlayabilirsiniz. 1 düz, 1 ters ve 2 sıra lastik üzerine düz şekilde örgü örün. Seçtiğiniz iki renk ile 8’er sıra halinde sıra çizgili olarak, örgü işlemine devam edin. 36 cm ördükten sonra, kolu 3-2-1-1 olmak üzere kesin. Kazağın yakasını ise v şeklinde açın. 20 cm ördükten sonra, arka yaka açıklığını oluşturarak omuzları kapatın. Kollara ise 48 ilmekle başlamalısınız. Bu bölgeye yine çizgili olarak devam edin. Her iki kolun iki tarafına da, 1’er ilmek olmak üzere, 8’er ilmek daha atın. Kol bölgesini ise 2-1-1 olarak kesin. Her sırada ise 1’er ilmek eksilterek işlemi bitirin. Yaka çevresine geldiğinizde ise, iki renk ile lastik örerek kazağı tamamlayın. Basit şekilde yapacağınız örgü kazak modelleri ile oldukça trend bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu kazağı her kıyafetin üstüne kullanabilir ve çok rahat bir biçimde kombini oluşturabilirsiniz.

About admin

Check Also

2018 Pembe Gelinlik Modelleri

2017 yılı itibariyle içinde yaşadığımız bu yılın özellikle kıyafet tarzlarında çığır açacak değişikliklerin, değişimlerin ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir