Home / Moda / Şalvar Pantolon Modelleri 2017 -2018

Şalvar Pantolon Modelleri 2017 -2018

Bayan şalvarları son bir kaç senedir yeniden moda oldu. Bu şalvarlar başta yaz aylarında, rahat tarzlarda kullanılırken, artık pantolon şeklinde de üretilerek iş şıklığına da uygun hale geliyor. Bayan şalvar pantolon modellerinin en klasikleşen ve en bilinen modelinde, pantolon paçaları ayak bileğinin biraz üstünde bitiyor ve bileği tamamen sarıyor.

Bilekten yukarı çıkarken hafifçe genişliyor ve kalça kısmında iyice geniş bir forma bürünüyor. Belde ise yeniden daralıyor. Bayan şalvar pantolonlarının beli genellikle yüksek bel olarak üretiliyor yani göbek bölgesinin üstüne dek çıkıyor. Nadir olarak düşük bel modeller de bulunuyor. Bu pantolonların bel kısmı çoğunlukla lastikli oluyor ve fiyonklarla bağlanıyor. Ancak bu görüntü iş şıklığına uymadığı için yeni sezonlarda kemerli ya da düğmeli şalvar pantolon beli de yapılmaya başlandı. Bu şalvar pantolonlarda en sık tercih edilen renkler siyah, lacivert ve kahverengi olsa da piyasada neredeyse her rengini bulmak mümkün.

Pantolon boyları konusunda da farklı farklı birçok model bulunuyor. Yaz ayları için diz ile bilek arasında biten, kapriyi andıran boylarda tasarlanan ve kış ayları için bot ve çizmeleri örtecek şekilde, uzun paçalı üretilen şalvar pantolonlara rastlamak mümkün. Ayrıca hem tek renk hem de desenli kumaşlarla yapılmış farklı çeşitler de vitrinlerde yerini alıyor. Kadife kumaştan satene dek neredeyse her kumaş çeşidinden üretilmiş bayan şalvar pantolonları bulunuyor. Ayrıca çok geniş bedenlerde bile basenleri saklaması sayesinde her yaştan kadın tarafından sıkça tercih ediliyor.

About admin

Check Also

2018 Pembe Gelinlik Modelleri

2017 yılı itibariyle içinde yaşadığımız bu yılın özellikle kıyafet tarzlarında çığır açacak değişikliklerin, değişimlerin ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir